O nás

Agentúra Rock Pop Bratislava vznikla v r. 1994 a počas svojej dlhoročnej histórie zabezpečuje koncerty umelcov pre domácich a zahraničných usporiadateľov, stará sa o dramaturgiu, produkciu a organizáciu kultúrno-spoločenských podujatí pre rôznych klientov, zabezpečuje im zahraničné svetové hviezdy na ich firemné akcie, organizuje festivaly a koncertné turné slovenských a zahraničných umelcov.

Tradíciu festivalov na Slovensku sme začali medzinárodným open air Rock Pop Bratislava, ktorý patril začiatkom 90. rokov medzi najväčšie festivaly v Európe. Bol spojený s veľtrhom umeleckých agentúr a hudobných vydavateľstiev. Vystupovali tu také hviezdy ako Peter Gabriel, Status Quo, Chuck Berry, Whitesnake, Faith No More, Boy George, Saga, Slash a mnohí iní.

Pokračovateľom sa stal Rock Pop Corgoň Festival v Rimavskej Sobote, kde sa prezentovali napr.: Guano Apes, HIM, Motörhead, Brainstorm a popredné slovenské, české a maďarské skupiny.

Nezanedbateľný bol prínos agentúry pri organizovaní medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove Dni v Terchovej, kde sa z podujatia lokálneho významu stal jeden z najväčších festivalov svojho žánru na Slovensku vôbec,  podobne ako aj Terchovský Budzogáň venovaný folkrockovej hudbe.

Letný Kozel Klikkfest spoluorganizujeme od r. 2003 za účasti najpopulárnejších slovenských, maďarských, českých a svetových umelcov: Mezzoforte, Julian Marley, UK Subs, Jimmy Cliff, Chumbawamba atď.

Tradíciu študentských majálesov - Bažant Majáles sme spustili v roku 2001 a podujatie sa koná vo vysokoškolských centrách v Žiline, Nitre, Košiciach a Banskej Bystrici.

Naším festivalom s najdlhšou tradíciou sú Bratislavské Jazzové Dni, od roku 2003 BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI Slovenská sporiteľňa. Najvýznamnejší hudobný sviatok svojho žánru na Slovensku patrí svojou umeleckou a organizačnou úrovňou medzi najväčšie v Európe.

Svedčí o tom celý rad zvučných jazzových mien a legiend, ktoré sa na bratislavskom pódiu v 35-ročnej histórii festivalu vystriedali, napr.: Jean Luc Ponty, Herbie Hancock, Chick Corea, Bobby McFerrin, Al DiMeola, Arturo Sandoval, Michel Petrucciani, Billy Cobham, John McLaughlin, Steps Ahead, Hiram Bullock, The Zawinul Syndicate, John Scofield, Courtney Pine, Cubanismo, Kurt Elling, Manu Katché, Mezzoforte, Marcus Miller, Incognito, Level 42, Spanish Harlem Orchestra, David Sanborn, Richard Bona, Matt Bianco, Mike Stern, Us 3, Spyro Gyra, S.M.W. - Stanley Clarke - Marcus Miller - Victor Wooten, Al Jarreau, Maceo Parker, John Mayall a mnohí ďalší.
Plný zoznam účinkujúcich nájdete na webstránke BJD.
 
V neposlednom rade ako promotérska agentúra sprostredkovávame a organizujeme sólové koncerty a vystúpenia umelcov ako napr. Joaquín Cortés, Chick Corea, Gabrielle, Elton John, HIM, Lisa Stansfield, Pink,  Mezzoforte, Candy Dulfer, Eros Ramazzotti, Vanessa-Mae, B.B.King, Joe Cocker, Gábor Presser, atď.