Mladé hviezdy jazzu na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch: Jacob Collier, Cory Henry, a Kinga Głyk.

Tradičné jarné vydanie jazzákov bude tentokrát 2. júna v Ateliéry Babylon. Predstavia sa mladé hviezdy: spevák a multiinštrumentalista Jacob Collier, fantastický hammondista Cory Henry, zakladajúci člen Snarky Puppy, a mladá poľská basgitaristka Kinga Głyk.

Cory Henry je slávny americký hráč na hammondoch, ako devätnásťročný začínal v kapele Kennyho Garretta. Henry je talentovaný multiinštrumentalista, na orgáne značky Hammond je ale priam geniálny. Už teraz ho spomínajú medzi najlepšími hráčmi všetkých čias.

Henry je jedným zo zakladateľov a stále súčasťou tvrdého jadra Snarky Puppy, no na pamätnom koncerte slávnej kapely na posledných jesenných jazzákoch sme ho v zostave nezažili. Vynahradí nám to teraz: do Bratislavy príde s čerstvým sólovým albumom Revival. Vystúpi spolu s mimoriadne talentovaným bubeníkom Brentonom Taronom Lockettom, ktorý hráva aj s hviezdami ako Prince či Erykah Badu.

https://www.youtube.com/watch?v=T7iVpEwmuRo

Cory Henry popri Snarky Puppy a sólových projektoch ako Cory Henry & The Funk Apostles spolupracuje s plejádou talentovaných a vychytených hviezd. Hral s hudobníkmi ako Robert Glasper, Bruce Springsteen, The Roots, Michael McDonald, Boyz 2 Men či NAS.

https://www.youtube.com/watch?v=bnga4_LIr34

Jacob Collier je vnímaný ako jeden z celosvetovo najvýraznejších a najnápaditejších mladých hudobníkov. Primárnymi inšpiráciami Collierových pesničiek sú jazz, spev a improvizácia, ale v hudbe v Londýne žijúcejo mladíka nájdeme vplyvy vážnej aj brazílskej hudby, á capella, groove, triphop, gospel, folk aj soul.

Spevák a multiinštrumentalista Collier má 21 rokov. Prerazil na Youtube silou vlastného talentu. Tak ako milióny iných, na internete si ho našli a obľúbili aj jeho prominentní fanúšikovia Pat Metheny, Steve Vai, Take 6, Chick Corea a Herbie Hancock. Poslední dvaja menovaní ho pozvali ako predskokana na spoločný koncert na Montreux Jazz Festival, a to ešte pred vydaním debutového albumu. Ten s názvom “In My Room” vychádza mesiac po jeho koncerte na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch. Collier nedávno spolupracoval aj so skupinami Snarky Puppy a Take6.

Jacob Collier príde do Bratislavy s takým živým vystúpením, aké vidieť a počuť len výnimočne. Bude to šarmantné aj geniálne multiinštrumentálne one-man show, uvidíme budúcu superhviezdu jazzu. Na pódiu bude hromada nástrojov, na ktorých bude hrať sám Collier. Zázračné dieťa jazzu privezie aj vizuálnu show, ktoré umocní jedinečný hudobný zážitok.

https://www.youtube.com/user/jacobcolliermusic

Kinga Głyk je 19ročná poľská basgitaristka, kapelníčka fantastickej jazz-blues-funkovej kapely, s ktorou odohrala už viac ako 100 koncertov po celom svete. Napriek mladému veku je už stálicou silnej a kvalitnej poľskej jazzovej scény.

Kinga Głyk debutovala minulý rok albumom “Rejestracja”, na ktorrom spolupracovala aj s legendárnym Czeslawom Niemenom. Na kritikmi ospevovanom albume sú jej vlastné kompozície, ale aj fantastická interpretácia Dylanovej piesne “Gotta Serve Somebody”. Tento rok nahrala živý album “Happy Birthday”.

Na Jarné Bratislavské Jazzové Dni príde obrovský talent európskeho jazzu, bratislavské obecenstvo má šancu uvidieť Kingu Głyk ešte predtým, ako sa stane svetovou hviezdou.

https://www.youtube.com/watch?v=TwHT_3FaBg4

https://www.youtube.com/watch?v=pFdxpbPuuV0

Jarné Bratislavské Jazzové Dni sa tentokrát budú konať v klubovom prostredí Ateliéru Babylon. Sála bola vybraná spolu s hudobníkmi, ktorí si okrem dobrého zvuku želali aj intímne prostredie.

Vstupné: I. – V. rad 28€, VI. – XII rad 25€, VIP balkón (s občerstvením) – 44€.

Kliknite sem pre predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal.

Ďalej pripravujeme:

Bažant Majáles 2016

Nitra 3.5.
Žilina 4.5.
Banská Bystrica 5.5.

Hex
Gladiátor
Edgar