Jarné Bratislavské Jazzové Dni

V roku 2019 budú výnimočne dvojdňové Jarné Bratislavské Jazzové Dni, oba koncerty budú v klube Ateliér Babylon. 15. apríla vystúpi hviezda aktuálneho londýnskeho jazzu Alfa Mist s kapelou, 25. apríla bude koncert The Stanley Clarke Band. Vstupenky sú v predji v sieti Ticketportal aj online tu na Alfa Mist (!!! Limitovaný počet lístkov v prémiovej cene 14,- Eur !!!) a tu na The Stanley Clark Band (!!! Limitovaný počet lístkov v prémiovej cene 19,- Eur !!!)

15.4.2019, Ateliér Babylon Bratislava

Alfa Mist (UK)

Nový britský jazz je na raketovom vzostupe. Na jazzákoch sme už privítali pionierov novej vlny Portico Quartet a GoGo Penguin, na jarné vydanie nášho festivalu sme pozvali jednu z najoriginálnejších osobností scény, pianistu Alfa Mist s kapelou. 

Alfa Mist je výnimočnou postavou súčasného londýnskeho jazzu. Mládenec z východného Londýna začínal ako hip-hopový a grime producent. Pri hľadaní inšpirácie narazil na nahrávky Milesa Davisa a Hansa Zimmera a zmenil smer: začal študovať hru na klavír, ponoril sa do jazzu. Jeho unikátny zvuk spája filmovo nadýchaný jazz s alternatívnym hip-hopom, soulom, a atmosférickou filmovou hudbou.

Za svoje aktuálne vzory Alfa Mist označuje Roberta Glaspera, Avishai Cohena, a Herbieho Hancocka. 

Debutové EP “Nocturne” nahral s medzitým slávnym Jordanom Rakeiom, s ďalšiou nahrávkou “Epoch” si urobil výlet do neo-soulových vôd. Jeho aktuálne dielo, album “Antiphon” kritici opísali ako modernú, komplexnú esenciu jazzu. Alfa Mist na ňom prináša neskutočné harmónie, unikátnu atmosféru, a svojský prístup ku groove.

Line up: Alfa Mist - klávesy, kapelník / Kaya Thomas-Dyke - basa, vokály / Jamie Leeming - gitara / John Woodham - trúbka / Peter Adam Hill - bicie

Predskokanmi budú Strapo & General Foxx & DJ Spinhandz.

Ceny lístkov:
Státie : 14,- Eur
Sedenie : 14,- Eur
VIP : 39,- Eur

 

25.4.2019, Ateliér Babylon Bratislava

The Stanley Clarke Band (USA)

Stanley Clarke je nepochybne jedným z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj talentovaný umelec, skladateľ, aranžér, producent a filmový skladateľ. 

Stanley Clarke bol prvou medzinárodnou megahviezdou jazzákov, na BJD hral v roku 1985. Po Bobby McFerrinovi je to jedným z najlegendárnejších koncertov na Jazzákoch, na ktorom pozval k sebe na pódium ešte vtedy mladého a talentovaného basgitaristu, Juraja Grigláka. Na Bratislavských Jazzových Dňoch potom hral aj v roku 2008, ako člen basového supertria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten).

Line up: Stanley Clarke - basa / Beka Gochiashvili - klavír / Shariq Tucker - bicie / Cameron Graves - klávesy / Salar Nader - tabla

Ceny lístkov:
Státie : 33,- Eur
Sedenie : 43,- Eur
VIP : 55,- Eur

Predskokanom budú Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, výrazné osobnosti mladej slovenskej hudobnej scény.

V roku 2017 sa stali objavmi súťaže Nové tváre slovenského jazzu.

V súčasnosti pripravujú album a za sebou majú úspešné koncertné turné nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj v Európe. Nedávno ich hudobné vystúpenie zožalo veľký úspech aj pred parížskym publikom, na základe ktorého dostali ďalšie angažmá na francúzskej hudobnej scéne. No ani pred slovenským publikom však niesú nováčikmi, so svojimi projektami vystupovali ako predkapela Candy Dulfer alebo Naturally 7.

Ich vystúpenia sú charakteristické originálnym prevedením vlastných skladieb ale aj spracovaním pôvodných piesní obľúbených interpretov ako napríklad Jazzmeia Horn, Gretchen Parlato, Aaron Taylor a iní.

jarne-jazzaky-2018-1.jpg

jarne-jazzaky-2018-2.jpg